Çocuklar için bilet seçenekleri

Çocuğunuzla seyahate çıkmayı mı planlıyorsunuz? Çocuğunuzun yaşına göre en uygun bilet seçeneğinin hangisi olduğunu öğrenin.

Bilet rezervasyonu

Dönüş uçuşu da dahil olmak üzere tüm seyahatiniz boyunca çocuğunuzun yaşına göre tercih edebileceğiniz bilet seçenekleri. Çocuklarınız 12 yaşına kadar indirimli bilet fiyatından yararlanabilir. Uçuş rezervasyonunuzu yaparken çocuğunuzun yaşını seçmeyi unutmayın. İndirimli bilet fiyatı otomatik olarak görüntülenecektir.

0-23 aylık bebekler

Çocuğunuz 2 yaşından küçük mü? O halde çocuğunuz için koltuk satın almanıza gerek yok. Uçuş sırasında çocuğunuzu kucağınıza alarak birlikte seyahat edebilirsiniz. Bu sayede yüksek indirimli bilet fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz. Çocuğunuzun uçuş tarihinde ikinci yaşını doldurması durumunda indirimli bilet fiyatının geçerli olmayacağını lütfen unutmayın. Rezervasyonunuzda çocuklarınızın tüm uçuşları için çocuk tarifesinden ücretlendirilirsiniz. Ne yazık ki yolculuk sırasında 2 yaşını dolduracak çocukların rezervasyonları internet üzerinden yapılamaz. Yardım almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Daha fazla alan istiyorsanız bebeğiniz için ayrı bir koltuk ayırtabilirsiniz. Bu işlemi web sitemizden gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Ekstra koltuğunuzu ayarlamak için lütfen KLM Müşteri İletişim Merkezi ile iletişime geçin. Koltuk rezervasyonunuzda 2-11 yaş aralığındaki çocuklar için sunduğumuz bilet fiyatını ödersiniz.

Birden fazla bebekle seyahat

Her yetişkin en fazla 2 bebekle birlikte seyahat edebilir. Hem onların hem de sizin konforunuz ve güvenliğiniz için bebeklerinizin yalnızca bir tanesi kucağınızda oturabilir. Size diğer bebeğiniz için ekstra koltuk ayarlamanızda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Yardım için KLM Müşteri İletişim Merkezi ile iletişime geçin.

2-11 yaş arası çocuklar

Çocuklarınız 2 ila 11 yaşındaysa kendi koltuklarında uçuş deneyimini tadabilir! Uçuş rezervasyonunuzu yaparken çocuğunuzun yaşını seçtiğinizde otomatik olarak indirimli bilet fiyatını göreceksiniz.

12 yaş ve üzeri gençler

12 yaş ve üzeri çocuklar için indirimsiz standart bilet fiyatı ödersiniz.

Puset ayarlama

Kıtalararası seyahat ediyorsanız ve bebeğinizin kendi koltuğu yoksa bir puset ile hem siz hem de bebeğiniz daha rahat edebilirsiniz. KLM Müşteri İletişim Merkezi ile iletişime geçerek puset isteyebilirsiniz. Puset talebinde bulunduğunuzda talebinizi karşılamak için elimizden geleni yapacağız, ancak uçağa binene kadar size puset sunabileceğimizin garantisini veremiyoruz. Bizimle ne kadar erken iletişime geçerseniz şansınız o kadar yüksek olacaktır.

Bebeğinizin boyunu ve ağırlığını kontrol etmenizi öneririz. Pusetler seyahat gününde 10 kg’dan hafif ve 65 cm’den kısa bebekler için uygundur.