Toplu taşıma kullanarak seyahat

Belirli rotalarda havalimanına gidiş veya havalimanından gelişte yapılacak otobüs ya da tren yolculuğu da biletinize dahildir. Bu imkanın hangi rotalarda sunulduğunu ve bilmeniz gerekenleri inceleyin.

Belçika ve Fransa arasında tren yolculuğu

Varış veya kalkış noktası Brüksel olan geziniz için rezervasyon yaparken kısmen bir uluslararası yüksek hızlı tren (TGV) tarafından işletilen yolculukları seçebilirsiniz. Tren yolculuğu otomatik olarak rezervasyonunuza eklenecektir.

TGV tren biletinizi havalimanından veya tren istasyonundan alabilirsiniz. 2 yaşından küçük ve kendine ayrılmış koltuğu olan bir çocukla mı seyahat ediyorsunuz? Ona da tren bileti almayı unutmayın.

Vagon numaranız ve rezerve ettiğiniz koltuğun numarası tren biletinizde bulunur. Tren istasyonundayken vagon numarasını tren vagonunun girişinin yanında veya platform işaretlerinde bulabilirsiniz. Belçika hükümeti tarafından daha sıkı güvenlik kontrollerine tabi tutulabileceğinizi göz önünde bulundurarak perona zamanında gitmenizi öneririz.

Ottawa - Montreal arası otobüs

KLM uçuş rezervasyonu yaptırdıysanız ve seyahatinizin bir bölümü Ottawa Tren İstasyonu’ndan (XDS) Montreal’e (YUL) veya tersi yönde ise seyahatinizin bu bölümü KLM otobüsü ile yapılacaktır. Uçak biletinizi ve kimliğinizi göstererek otobüse binebilirsiniz. Gezinizin otobüsle yapılacak bu kısmı için ayrıca rezervasyon yapamazsınız.

Seyahat ettiğiniz yöne göre KLM otobüsüne binebileceğiniz ve otobüsün sizi bırakacağı duraklar şunlardır:

  • Ottawa Tren İstasyonu kalkışlı yolculuklar için 417. otobanın yanındaki 200 Tremblay Road'dan otobüse binersiniz. Montreal havalimanında Giden Yolcu katındaki KLM kontuarlarının önüne varırsınız.
  • Montreal Havalimanı kalkışlı yolculuklar için Gelen Yolcu katındaki 7. kısımda, gümrük salonunun önünden otobüse binersiniz. 417. otobanın yanındaki 200 Tremblay Road'da bulunan Ottawa Tren İstasyonu’na varırsınız.

Maalesef aşağıdaki şartlarda bu otobüsü kullanmanız mümkün değildir:

  • Tekerlekli sandalyeyle seyahat ediyorsanız
  • Evcil hayvanınızla seyahat ediyorsanız (evcil hayvanınızın eğitimli destek köpeği olmadığı durumlarda)
  • Yanınızda bisikletiniz varsa
  • Refakatsiz çocuk yolcu iseniz