Tek başına seyahat eden çocuklar

Çocuğunuz yanında bir yetişkin olmadan mı seyahat ediyor? Eminiz çok heyecanlıdır! Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmetimizle çocuğunuzun yer ve kabin ekibinden destek alması konusunda size güvence veriyoruz. Yapmanız gerekenlere ve sürecin işleyişine göz atın.

Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti

Çocuğunuzun tek başına bile olabildiğince rahat seyahat etmesini sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Çocuklarınızın doğru uçağa ulaşmasını sağlıyor, uçuş sırasında onlara göz kulak oluyor, herhangi bir gecikme ya da sorun olursa destek sağlıyoruz.

Hizmetten tüm direkt uçuşlarda yararlanabilirsiniz. Yalnız seyahat eden çocuklar sadece KLM, Air France ve Delta Air Lines uçuşlarına kabul edilir.

Hizmetin kullanımı 5 ila 14 yaşındaki çocuklar için zorunludur

5 ila 14 yaşındaki çocuğunuz, yanında en az 18 yaşında bir yetişkin olmadan mı seyahat ediyor? Yoksa çocuğunuzun seyahat sınıfıyla çocuğunuza eşlik eden yetişkinin seyahat sınıfı farklı mı? Lütfen normal bilete ek olarak Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmetini de rezerve etmeniz gerektiğini unutmayın.

Hizmetin kullanımı 15 ila 17 yaşındaki genç çocuklar için isteğe bağlıdır

15 ila 17 yaşındaki çocuklar için isteğe bağlı olarak Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmetinden yararlanabilirsiniz. Hizmeti rezerve etmemeyi seçerseniz çocuğunuzu yetişkin bir yolcu olarak kabul ederiz.

Uçuşu gecikir veya iptal olursa çocuğunuzun KLM personeline yaşını ve yardıma ihtiyaç duyduğu konuyu belirtmesi halinde, ona memnuniyetle yardımcı oluruz. Ancak uçuş aksaklıklarında çocuğunuzla özel olarak ilgilenmemizi isterseniz Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmetimiz için rezervasyon yaptırmalısınız.

Nasıl çalışır?

Zorunlu Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti için yalnızca KLM Müşteri İletişim Merkezi'nden bilet rezervasyonu yapabilirsiniz. İsteğe bağlı Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti için bilet rezervasyonu mu yapmak istiyorsunuz? KLM uçuşlarında bu işlemi web sitemiz üzerinden yapabilirsiniz. Kalkıştan en geç 24 saat önce yolculuğunuzu ayarlamayı unutmayın.

Kişisel bilgiler

Hizmet için rezervasyon yaptıktan sonra çocuğunuzu havalimanına getirecek ve varışta alacak kişilere dair verdiğiniz bilgileri Yolculuğum sayfasında görebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun sorunsuz bir yolculuk yapmasını sağlayabiliriz.

Kalkış

Çocuğunuzu kalkıştan en az 2,5 saat önce check-in kontuarına getirin. Çocuğunuzun uçağı kalkana dek havalimanında bulunmalısınız.

Yanınızda hem kendiniz hem de çocuğunuz için geçerli birer kimlik belgesi getirmeyi unutmayın. Ayrıca çocuğunuzu uçuşa getirecek ve varışta alacak kişilerin bilgilerini içeren formun 4 adet doldurulmuş ve imzalı çıktısını getirmeniz gerekmektedir.

Doldurulmuş formu doğrudan Yolculuğum sayfasından veya belgenin PDF halini indirerek yazdırabilirsiniz.

Seyahat sırasında

Kalkıştan önce personelimiz çocuğunuza uçaktaki koltuğuna kadar eşlik edecektir. Ayrıca, uçuş esnasında kabin görevlilerimiz çocuğunuza göz kulak olacaktır. Çocuğunuzun transferi uzun sürecekse onu çocuklar için özel bir salona götüreceğiz.

Varış

Varış sonrasında çocuğunuza gelen yolcu salonuna kadar eşlik edeceğiz ve çocuğunuzu alması için yetkilendirdiğiniz kişiye götüreceğiz. Bu kişi yanında doldurduğunuz formdaki bilgilerle eşleşen geçerli bir kimlik belgesi getirmelidir.

Ücretler

Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmetini kullanmak için bir yetişkin bileti ücretine ek olarak ek hizmet ücreti ödersiniz. Direkt uçuşlar için bu ücret 100 ila 150 EUR arasında değişir. Transfer içeren tüm uçuşlarda ise 200 ila 300 EUR arasında ek ücret ödersiniz. Gidiş-dönüş biletleri için bu ücreti iki kez ödersiniz.