Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler

Fotoğraf veya videolarınızı kullanmamıza izin vermeden önce kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler için geçerli olan koşullarımızı dikkatlice okuyun.

Unutulmaz anlar

Bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen sosyal medya paylaşımınızı kullanmak için sizden izin istemişizdir. Bunu yapmak için de iyi bir sebebimiz var. Belli ki siz de bizim gibi hatırlamaya değer anlar paylaşmak istiyorsunuz. Rica etsek içeriğinizi kullanabilir miyiz?

Koşullar

İsteğimize #yesKLM ile veya KLM UGC (kullanıcı tarafından oluşturulan içerik) formunu doldurarak cevap verdiğinizde, aşağıdaki koşulları kabul etmiş olursunuz:

 • Kayıtlı ofisi ve ana iş merkezi Amsterdamseweg 55, (1182 GP) Amstelveen, Hollanda adresinde bulunan, Amsterdam Ticaret ve Endüstri Odasına 33014286 Marka Tescili numarası ile kayıtlı, halka açık ve işbu belgede bundan sonra “KLM” olarak geçecek olan KLM N.V’ye (KLM Royal Dutch Havayolları olarak da bilinmektedir) Instagram, Facebook, Twitter, YouTube veya diğer sosyal medya platformlarında paylaştığınız fotoğraf, görsel veya hareketli imajınızı (“Kullanıcı İçeriği” olarak geçer) kullanması için telifsiz, dünya çapında ve basit ruhsat tipinde, özel olmayan bir lisans verirsiniz. Onayınızdan sonra, Kullanıcı İçeriğinizi pazarlama ve reklam amaçları için kullanabiliriz.
 • Peki bu ne anlama geliyor? Kullanıcı İçeriğinizi KLM markasının reklam ve tanıtımını yapmak için tüm temas noktalarımızda gösterebiliriz. Bu noktaları KLM.com, haber bültenleri, kataloglar, e-postalar ve sosyal medya olarak düşünebilirsiniz.
 • Kullanıcı İçeriğinizin KLM tarafından kullanılmasına, yeniden üretilmesine, dağıtılmasına ve ince ayarlar ve düzenlemeler de dahil olmak üzere diğer materyallerle birleştirilmesine izin verirsiniz.
 • Bu lisans süresizdir, yani bir bitiş tarihi yoktur. Fikrinizi değiştirirseniz ve gelecekte Kullanıcı İçeriğinizin bizim tarafımızdan kullanılmasını istemezseniz socialmediainput@klm.com adresinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Endişelenmeyin, videonuz veya fotoğrafınız her zaman size aittir. Değişen sadece Kullanıcı İçeriğinizi kullanması ve yeniden üretmesi için KLM’ye izin vermiş olmanızdır.

Şunları onaylar ve kabul edersiniz:

 • Kullanıcı İçeriğinizin tüm haklarına ve bu hakların kullanımına izin vermek üzere Kullanıcı İçeriğinizde görünen herkesin iznine sahipsiniz.
 • Kullanıcı İçeriğinizde görünen herkes 18 yaşından büyüktür.
 • Kullanıcı İçeriğiniz herhangi bir fikri mülkiyet hakkını, gizlilik haklarını, tanıtım haklarını veya herhangi bir üçüncü tarafın diğer yasal haklarını ihlal etmeyecektir. KLM, kullanıcı adınızı Kullanıcı İçeriğinizin kendi haklarını ihlal ettiğini iddia eden herhangi bir üçüncü tarafa açıklama hakkına sahiptir.
 • KLM, kullanıcıların sosyal medya hesaplarında ne yayınladıklarını onaylamaz ve bunlar üzerinde kontrol gücü yoktur. Bu nedenle KLM, Kullanıcı İçeriğinin talep edildiği hesapta yayınlanan diğer içeriklerden, özellikle de herhangi bir şekilde açık, saldırgan, duyarsız, üzücü ya da başkalarına hakaret sayılabilecek hiçbir içerikten sorumlu değildir. KLM, hesabın sahibi tarafından yapılan yazılı açıklamalardan, eylemlerden veya diğer uygulamalardan sorumlu değildir.

Lütfen unutmayın: Kullanıcı İçeriğini herhangi bir nedenle, sizi bilgilendirmeden web sitesinden kaldırabiliriz.

Bir şey daha var…

 • Kullanıcı İçeriğinizin kullanımıyla ilgili dava veya taleplerden KLM’yi veya KLM adına hareket eden herhangi bir kişiyi sorumlu tutamazsınız.
 • Tüm kişisel verileriniz KLM tarafından KLM gizlilik politikasına uygun olarak toplanır ve işlenir. Gizlilik politikamızı okuyun.
 • Kullanıcı İçeriğiniz tüm dünyada görüntülenecektir. Bazen kullanıcı adınızı da gösteririz, takipçi sayınızın artmasına hazır olun!
 • Bu şartlar ve koşulları size bildirmeden değiştirme hakkımızı saklı tutarız.

Anlaştık, değil mi? Varım diyorsanız yorumumuza #yesKLM yazarak yanıt verin veya KLM UGC formunu doldurun. Ardından heyecan verici kısım için hazırlanabilirsiniz: içeriğinizin dünya çapındaki kanallarımızdan birinde yer aldığını görmek! Güncelleme tarihi: 25 Haziran 2020