Ağ ve ortaklar

Ortaklarımızla yaptığımız iş birlikleri, kapsamlı ağımızı güçlendirmemize ve genişletmemize olanak sağlarken Schiphol aktarma merkezimizin gücüne katkıda bulunmaktadır.

Stratejik ortaklık

Ortaklık stratejimiz, 3 temel yapı taşına dayanır. Birincisi, KLM’nin Air France, Delta Air Lines ve Alitalia ile Transatlantik ortak girişimine katılımıdır. İkincisi, Kenya Airways, Alitalia, Ukraine International Airlines, China Southern Airlines, Xiamen Airlines ve China Eastern Airlines ile ortak girişimlerimiz, üçüncüsü ise tüm dünyaya ulaşmamızı sağlayan, tüm kıtaları kapsayan kapsamlı bir ortak uçuş ortaklıkları dizisidir.

Brezilya’daki GOL ile stratejik ortaklığımız da Güney Amerika ile Avrupa arasında seyahat eden her müşteri segmentinin ilk tercihi olarak kalmamız açısından çok önemlidir.

China Southern Airlines ve iştiraki Xiamen Airlines ile ortaklığımız ise Çin stratejimizin anahtarıdır. Çin’de KLM’nin kapılarının dışında 6 rota ve yaklaşık 40 ortak uçuş varış noktasında geçerli bir ortak girişimimiz var. Bu girişim KLM’nin Hong Kong ve Tayvan dahil Çin’in daha geniş bir bölgesindeki faaliyetlerini desteklemektedir. China Southern Airlines ve Xiamen Airlines ile birlikte Amsterdam, Avrupa’dan Çin’e ve Çin’den Avrupa’ya lider kapı konumunu korumakta ve Amsterdam’dan aktarmasız 8 varış noktasına hizmet sunulmaktadır. KLM, ortaklarıyla birlikte Büyük Çin Cumhuriyeti’ne haftada 67 uçuş gerçekleştirmektedir.

KLM varış noktaları

Çeşitli havayollarıyla sunulan ağların arasındaki bağlantılar sayesinde, Amsterdam Schiphol Havalimanı dünyadaki neredeyse her önemli varış noktasına yolcu erişimi sağlamaktadır.

KLM düzenli olarak yeni varış noktalarına uçuşlar başlatmaktadır. KLM, ağını genişletirken kârlı büyüme fırsatları sunan belirli ülke ve bölgelerin iş ve eğlence dünyasındaki gelişmelerini de yakından takip etmektedir. KLM şu anda 70’i kıtalararası, 92’si ise Avrupa içinde olan 162 varış noktasına hizmet sunmaktadır.

Çift aktarma merkezi sistemi

Amsterdam Schiphol Havalimanı, KLM’nin ağında önemli bir rol oynamaktadır. Paris Charles de Gaulle Havalimanı da Air France için benzer öneme sahiptir. Çift aktarma merkezi dediğimiz bu sistem, bir bütün olarak Air France KLM için faydalıdır.

Ağlar ve aktarma merkezleri iç içedir. Yeni varış noktaları aktarma merkezinin statüsünü güçlendirmekte ve böylece Schiphol’un yolcular ve havayolu taşımacılığı şirketlerinin gözündeki albenisini artırmaktadır. Ayrıca, güçlü bir aktarma merkezinin ekonomik nüfuzu, bir bütün olarak Hollanda’nın rekabet gücü için faydalıdır ve hem bölgesel hem de ulusal istihdam fırsatlarını canlandırmaktadır.