Tazminat

Uçuşunuz iptal edildi, gecikti veya yeniden rezervasyonu mu yapıldı? Öngörülmeyen masraflar için geri ödeme veya tazminat alma hakkınız olabilir. Seçeneklerinizi öğrenin.

COVID-19

COVID-19'un yayılmasını önlemek amacıyla hizmetlerimizde değişiklikler yapabiliriz.

Güncel COVID-19 gelişmelerini okuyun

Öngörülmeyen masraflar

Gecikme veya iptal nedeniyle öğle yemeği ya da telefon görüşmesi gibi öngörülmeyen masraflarla karşılaştıysanız geri ödeme talep edebilirsiniz.

Tazminat

Aşağıdaki 3 kriteri karşılıyorsanız sabit miktarda tazminat alma hakkınız olabilir:

  • uçuşunuzun ertelenmesi veya iptal edilmesi nedeniyle ilk planlanan varış saatinden 3 saat daha geç vardıysanız;
  • Avrupa varış noktalarından geçerek veya bu noktalara ya da noktalardan uçarak seyahat ettiyseniz;
  • ve uçuşunuz kötü hava koşulları, siyasi istikrarsızlık veya üçüncü tarafların grevi gibi özel durumlar nedeniyle gecikmediyse ya da iptal edilmediyse.

Kupon türleri

Tazminat hakkınız bulunuyorsa bir seyahat kuponu alırsınız (EMD kuponu olarak da bilinir.) Tazminat miktarı kupon türüne bağlıdır.

Seyahatiniz için uygun seçeneği kontrol edin:

  • Asıl uçuşunuzun mesafesi 1500 km veya altında mıydı? 350 EUR (iade edilemez) veya 250 EUR (iade edilebilir) değerinde bir A tipi kupon alırsınız.
  • Asıl uçuşunuz AB içinde ve 1500 km'den uzun muydu? Ya da AB dışında ve 1500 ile 3500 km arası uzunlukta mıydı? 500 EUR (iade edilemez) veya 400 EUR (iade edilebilir) değerinde bir B tipi kupon alırsınız.
  • Asıl uçuşunuz AB dışında ve 3500 km'den uzun muydu? 800 EUR (iade edilemez) veya 600 EUR (iade edilebilir) değerinde bir C tipi kupon alırsınız.

Kuponunuz iade edilebilir veya iade edilemez olabilir. Bu bilgi, aldığınız seyahat kuponunda belirtilir.

İade edilemez seyahat kuponunu kullanarak yeni bir uçuş veya ekstra seçenek satın alabilirsiniz. Dilerseniz iade edilebilir seyahat kuponunuzu kullanarak da yeni bir uçuş veya ekstra seçenek satın alabilir ya da nakit paraya çevirebilirsiniz. Kuponunuzu yeni bir uçuş veya ekstra seçenek için kullanmaya karar verirseniz iade edilemez kuponun daha yüksek değeri geçerlidir.

Tazminatın azaltılması

Have you arrived less than 2 hours (voucher type A), 3 hours (voucher type B), or 4 hours (voucher type C) after your original flight was scheduled to arrive? Then your compensation might be reduced by 50%.

Zaten kupon talep ettiniz mi?

Talebinizin durumunu öğrenebilmeniz için size e-posta göndereceğiz. Yolculuğum sayfasından da talebinizin durumunu kontrol edebilirsiniz. Mevcut durumu öğrenmek için soyadı ve rezervasyon kodu bilgilerinizle oturum açmanız yeterlidir.

Kuponunuzu kullanma

13 rakamdan oluşan ve 074 ile başlayan kupon numarasını içeren bir e-posta alacaksınız. Kupon numarasını profilinizden de öğrenebilirsiniz. Kuponunuz, teslim aldığınız tarihten itibaren 1 yıl boyunca geçerlidir.

Yeni bir KLM, Air France, Delta Air Lines veya Virgin Atlantic bileti ya da ekstra seçenek satın almak için ödeme esnasında en fazla 2 KLM kuponu kullanabilirsiniz. Kupon miktarını tek seferde harcamadıysanız geri kalan kredi tutarları için yeni bir kupon alırsınız.

KLM Holidays veya Flying Blue ödül bileti vergilerini ödemek için kuponunuzu kullanamayacağınızı lütfen unutmayın.

Nakit paraya çevirin

İade edilebilir kuponunuz var ve nakit paraya mı çevirmek istiyorsunuz? Bu işlem için kolaylıkla talepte bulunabilirsiniz. Kuponunuzu yeni bir bilet için kullanma konusunda kararsızsanız endişelenmeyin: Bir yıl sonunda kuponunuzu hala kullanmamış olsanız da nakit ücret iadesi talep edebilirsiniz.