Seyahat kuponu koşulları

Seyahatiniz planlandığı şekilde gerçekleşmediyse seyahat kuponu şeklinde iade hakkı kazanabilirsiniz. Kupon almanız için gerekli koşulları burada bulabilirsiniz.

Koşullar

1. Aşağıdaki terimler, bağlam aksini gerektirmediği sürece burada belirtilen anlamlarıyla kullanılmıştır:

 • EMD kuponu, Elektronik Çeşitli Belge anlamına gelir. Buna aynı zamanda Seyahat kuponu da denir.
 • KLM, kayıtlı ofisi Amstelveen, Hollanda’da bulunan KLM Royal Dutch Airlines anlamına gelir.
 • Delta, kayıtlı yasal merkezi Atlanta, Georgia, ABD’de bulunan Delta Air Lines anlamına gelir.
 • Air France, kayıtlı yasal merkezi Paris, Fransa’da bulunan Air France anlamına gelir.
 • KLM uçuşu, uçuş numarası "KL" ön ekiyle başlayan tüm uçuşlar anlamına gelir.
 • Delta uçuşu, uçuş numarası "DL" ön ekiyle başlayan tüm uçuşlar anlamına gelir.
 • Air France uçuşu, uçuş numarası "AF" ön ekiyle başlayan tüm uçuşlar anlamına gelir.
 • Kenya Airways uçuşu, uçuş numarası "KQ" ön ekiyle başlayan tüm uçuşlar anlamına gelir.
 • Virgin Atlantic uçuşu, uçuş numarası "VS" ön ekiyle başlayan tüm uçuşlar anlamına gelir.

2. KLM’nin hiçbir acentesi, çalışanı ya da temsilcisinin bu şartlar ve koşullardan herhangi birini değiştirme, düzenleme ya da bunlardan vazgeçme yetkisi yoktur.

3. İade edilemez kupon, KLM veya Air France bileti düzenlendiğinde KLM, Delta Air Lines, Air France, Virgin Atlantic veya Kenya Airways bilet ücreti ödemelerinde kullanmak içindir. Kullanılabilecek miktar kupon üzerinde belirtilmiştir.

Kupon şu kişiler tarafından kullanılabilir:

 • kupon sahibi, aynı
 • soyadını taşıyan yolcular
 • , kupon kullanıldığı sırada asıl kupon sahibiyle birlikte seyahat eden yolcular.

Bir kuponun maksimum değeri 800 EUR’dur. Kuponun para birimi, bilet fiyatının gösterildiği para biriminden farklıysa döviz kuru KLM’nin yerel bankasının satış kuru üzerinden belirlenecektir. Bir bilet ödemesinin ardından, kuponda bir miktar bakiye kalıyorsa kalan miktar için bir başka kupon düzenlenecek fakat orijinal kupon ile ilgili şartlar ve koşullar geçerli kalacaktır.

4. İade edilebilir kupon, kuponun üzerinde iade edilebilir olarak belirtilen miktarın doğrudan banka hesabınıza geri ödenmesi için geçerlidir.

5. KLM, Delta ve Air France tarafından sağlanan tüm taşımalar için KLM, Delta ve Air France arasından ilgili şirketin genel taşıma koşulları, tarifeleri, tarife kuralları ve/veya özel taşıma koşulları uygulanacaktır. Taşımanın başka bir havayolu tarafından sağlandığı durumlarda, o havayolunun genel taşıma koşulları geçerli olabilir.

6. Bu kuponun Delta, Air France ve/veya başka bir havayolunun uçuşunda taşıma için kullanılması durumunda, KLM bu kuponu düzenleme hususunda o havayolunun acentesi görevini yapmış sayılacaktır.

7. Kupon ciro edilemez. Kupon takas edilemez ya da satılamaz, bu durumlarda geçersiz sayılacaktır.

8. Yalnızca yolcu bu kupondan sorumludur ve kuponun yolcu dışında başka bir kişi tarafından kullanılması durumunda KLM yolcuya karşı sorumlu değildir. KLM ya da KLM’nin acentesinin, bu kupona sahip kişilere kimlik sorma zorunlulukları yoktur.

9. Kupon önerilen bir müşteri, her zaman kuponu kabul etme ya da reddetme özgürlüğüne sahiptir. Kuponun yolcu tarafından kabulü, yolcunun bu şartlar ve koşulları onaylayıp kabul ettiği anlamına gelmektedir.

10. İade edilemez kupon, düzenlendiği tarihten itibaren 12 ay geçerlidir ve KLM, Air France, Delta Air Lines veya Kenya Airways ücretleriyle seyahat etmek üzere KLM veya Air France bileti satın almak için kullanılabilir.

11. İade edilemez kuponlar, KLM veya Air France tarafından işletilen veya pazarlanan uçuşlarda diğer isteğe bağlı ürün ve hizmetlerin (sunulduğu durumlarda) ön satın alımında kullanılabilir.

12. Uçuş içi satın alımlar kupon (hem iade edilebilir hem iade edilemez) ile yapılamaz.

13. Şartlar ve koşullar değişime tabidir.