Esneklik koşulları

Rezervasyonunuza Esneklik seçeneğini eklerken kabul ettiğiniz koşulları gözden geçirin.

Esneklik

1.1 Değiştirilebilir Light ve Standard biletler için KLM, Flexibility alma seçeneği sunar. Bu opsiyonel servis, yalnızca KLM.com üzerinden yapılan online rezervasyon işlemi sırasında sunulur.

1.2 Flexibility, yalnızca Avrupa içerisindeki ve KLM.com üzerinden kalkıştan 10 veya daha fazla gün önce satın alınan uçuşlara uygulanabilir.

1.3 Flexibility, 3 kereye kadar seyahat tarihlerinizi, seyahat saatlerinizi ve/veya varış noktanızı (Avrupa içinde) değiştirme özgürlüğü sunar. Kalkış noktanızı değiştirmek mümkün değildir.

1.4 Open jaw (bir şehre uçtuğunuz ve başka bir şehirden döndüğünüz) bir bilet rezerve ettiyseniz veya dönüş biletinizi bir open jaw bilete değiştirdiyseniz, Flexibility yalnızca, biletiniz tarafından kapsanmayan 2 şehir arasındaki uzaklık hem gidiş hem de dönüş uçuşunuzun uzaklığından kısaysa kullanılabilir.

1.5 Flexibility koşulları ilgili uçuşun kalkışından 48 saat önceye kadar uygulanır. Kalkıştan önceki 48 saat içerisinde, eski biletin koşulları uygulanır.

1.6 Aynı tarife tipine değişim yaparken, tarife değişim masrafı ödemeniz gerekmez. Daha yüksek bir bilet tipine değişim yaparken, bilet ücreti farkını ödemeniz gerekecektir. Daha düşük bir bilet tipine değişim yaparken, bilet ücreti farkı iade edilmeyecektir. Seyahat tarihleri, seyahat saatleri ve/veya varış noktası değişimi vergiler ve ek ücretlerin değişimine sebep olabilir.

1.7 Flexibility satın alınmış bilet değiştirildikten sonra, eski biletin koşulları yeniden geçerli hale gelecektir.

Ücret iadeleri

2.1 Flexibility satın alındıktan 24 saat içerisinde ücret iadesi talep edilirse veya KLM uçuşunuzu iptal ederse, Esneklik ücreti iade edilebilir. Eğer uçuşlar iptal olur ya da yeniden rezerve edilirse, KLM taşıma koşulları geçerli olur. KLM Taşıma Koşullarını okuyun