Ekstra bagaj koşulları

Ek check-in bagajı mı satın alıyorsunuz? Koşulları okuduğunuzdan emin olun.

1. Ekstra bagaj alma

1.1 KLM, bir uçuş rezerve ederken, online check in yaparken ve Yolculuğum aracılığıyla bagaj hakkınızdan daha fazla taşımak istediğinizde ücreti karşılığında ekstra parça bagaj taşımanız için olanak sunmaktadır.

1.2 Lütfen, bazı havalimanlarından kalkış yaparken KLM.com üzerinden ekstra bagaj ayarlamanın mümkün olmadığını unutmayınız. Bu durumda, ekstra bagaj ayarlaması yapmak için lütfen havalimanındaki kontuara gidin.

1.3 Önceden alınmış ekstra bagaj biletinizde belirtilmeyecektir. Farklı bir teyit alacaksınız veya Yolculuğum aracılığıyla bagaj hakkınızı kontrol edebilirsiniz.

Check-in bagajı hakkında daha fazla bilgi edinin

2. Önden alınmış ekstra bagaja uygulanan koşullar

2.1 Önceden alınmış ekstra bagaj yalnızca ekstra bagajı aldığınız biletle birlikte kullanılabilir. Önceden alınmış ekstra bagaj kişiseldir ve aktarılamaz. 2.2 Önceden alınmış ekstra bagaj, konaklama noktası ya da son varış noktasına kadar olan tek yön yolculuk için, yalnızca KLM ile olan uçuşlarda geçerlidir (gidiş veya dönüş). 2.3 KLM’in Genel Taşıma Koşulları bu koşulların ayrılmaz bir parçasıdır. 2.4 Önceden alınmış ekstra bagaj rezervasyonunu ve satın alımını yaparken verdiğiniz tüm bilgilerin doğruluğundan emin olmanız gerekmektedir.

Özel bagaj hakkında daha fazla bilgi edinin

3. Ücret iadeleri

3.1 Önceden alınmış ekstra bagajınızın belirli ücretlerinin iadesine şu durumlarda hak kazanırsınız:

(I) KLM uçuşunuzu yapamadıysa, ya da (II) önceden alınmış ekstra bagaj hakkına ait bagaj kaybolduysa ve makul bir zaman içerisinde bulunamadıysa.

3.2 Uçuşunuzu iptal etmek ister veya önceden aldığınız ekstra bagajınızı kullanmaz ve yanınızda daha az bagaj götürmek isterseniz ücret iadesi alamazsınız. Önceden alınan ekstra bagaj dahil toplam izin verilenden daha fazla bagaj götürmek isterseniz fazla miktar için normal fazla bagaj ücretini ödersiniz.

3.3 Biletinize uygulanan ücret koşulları çerçevesinde uçuşunuzu değiştirebiliyorsanız, o halde önceden alınmış ekstra bagaj hakkınız değiştirilmiş biletinizle birlikte geçerli kalacaktır.

3.4 Ücret iadesi talebi ancak web sitemiz üzerinden yapılabilir.

Tazminat ve ücret iadeleri hakkında daha fazlasını okuyun