Air France ve KLM hesapları

Çevrimiçi bir Air France veya KLM hesabı oluşturduğunuzda web sitelerimizdeki kişisel hesabınızın kullanımına yönelik koşullarımızı kabul etmiş olursunuz. Air France ve KLM’nin verilerinizi nasıl kullanacağını size açıklayacağız.

Air France ve KLM Hesapları İçin Hüküm ve Koşullar

Bu Hüküm ve Koşullar, sizi Air France veya KLM hesabınızı nasıl kullanacağınız konusunda bilgilendirir. Ayrıca Air France ve KLM’nin profil verilerinizi mevcut ve yeni hizmetlerde nasıl kullanacağını da açıklar.

1. Hesap kaydı

Air France ve KLM, hem airfrance.com hem de KLM.com sitelerinde kullanabileceğiniz bir hesap oluşturmanıza olanak tanır. Kaydolmak için bazı kişisel bilgileri girmeniz gerekir.

airfrance.com veya KLM.com sitelerinden hesap kaydı oluştururken aşağıdaki kurallara uymanız önemlidir. Şunları yapmanıza izin verilmez:

 • sahte kişisel bilgiler kullanarak hesap oluşturmak
 • başka şahıslar adına hesap oluşturmak
 • birden fazla kişisel profil oluşturmak
 • 12 yaşın altındaysanız hesap oluşturmak
 • şifrenizi paylaşmak, başkalarının hesabınızı kullanmasına izin vermek veya hesabınızın güvenliğini tehlikeye düşürecek başka işlemler yapmak

Ayrıca kişisel bilgilerinizin doğru ve güncel olması büyük önem taşımaktadır. Bu husus, airfrance.com veya KLM.com sitelerinden çevrimiçi bilet rezervasyonu yaparken kişisel bilgileriniz kullanılacağından önemlidir

2. Air France ve KLM, profil bilgilerinizi nasıl kullanır?

Air France ve KLM, profil bilgilerinizi sadece web sitelerimizdeki bazı sayfa araçlarında önceden doldurma işlevi kullanmak amacıyla ve bültenlere kaydolmanız halinde size teklifler ve ticari e-postalar göndermek için kullanacaktır.

3. Hesabınızın kullanımı

Air France ve KLM, sitelerimizi sık kullananlara kullanımı daha kolay bir rezervasyon ve check-in deneyimi sunmayı hedefleyerek Air France veya KLM hesabınızla web sitelerimizde daha sorunsuzca gezinmenize imkan tanır.

Aşağıdaki işlemleri yaparken hesabınızda tutulan bilgileri kullanabilirsiniz:

 • online rezervasyon yapmak
 • rezervasyonlarınızı yönetmek
 • online check-in yapmak

Profilinize önceden girilmiş verileri sadece airfrance.com veya KLM.com sitelerinde oturum açtığınızda kullanabilirsiniz. Sayfa araçlarımızdan herhangi birinde profil verileriniz kullanıldığında sizi her zaman bilgilendiririz. Kişisel bilgilerinizi istediğiniz zaman silebilir veya değiştirebilirsiniz.

Yakın gelecekte diğer sayfa araçlarımızın bazılarını da güncelleyeceğiz. Bu güncellemeler, kişisel verilerinizi uygun olduğunda ilgili sayfa araçlarında da kullanmanızı sağlayacak. Bu sayfa araçlarından herhangi birini kullanarak profilinizi doğrudan güncelleyebileceksiniz.

4. Rezervasyon bilgileri

Air France veya KLM hesabının en önemli özelliklerinden biri, airfrance.com veya KLM.com üzerindeki rezervasyonlarınıza doğrudan erişim olanağı sağlamasıdır. Hesabınızda hangi web sitesinden oturum açtığınız fark etmeksizin her iki siteden yapılan rezervasyonlarınıza da erişebilirsiniz.

Şimdilik airfrance.com veya KLM.com üzerinden yapılmamış Air France ve KLM rezervasyonları, rezervasyon görüntüleme ekranınızda otomatik olarak görünmeyecektir. Yine de bu rezervasyonları hesabınıza bağlayabilirsiniz. Gelecekte bu rezervasyonlar da rezervasyon görüntüleme ekranında otomatik olarak gösterilecektir. Ayrıca rezervasyon görüntüleme ekranını, geçmiş rezervasyonlar ile diğer ilgili ürün rezervasyonlarını kapsayacak şekilde genişleteceğiz.

5. Pasaport bilgileri

Pasaport bilgileri hesap profilinizde saklanabilir. Online rezervasyon veya check-in yaparken ya da rezervasyonunuzu çevrimiçi yönetirken gideceğiniz varış noktası için gerekli pasaport bilgilerini önceden girebileceksiniz. Yakında profilinizdeki pasaport bilgilerini Air France ve KLM self-servis check-in makinelerinde de kullanabileceksiniz.

Tüm havayolları hukuken yolcuların pasaport bilgilerini (Detaylı Yolcu Bilgileri (API) olarak bilinir) kalkıştan önce bazı ülkelerdeki yetkililere bildirmekle yükümlüdür. Air France ve KLM, API verilerinizi hesabınızda saklama seçeneği sunarak API verilerinin ve pasaport bilgilerinin önceden doldurulması sayesinde daha hızlı bir rezervasyon işlemi yapmanızı kolaylaştırır.

Profilinizdeki pasaport bilgilerini güncel tutmanın sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Hatalı pasaport bilgileri, varış noktasındaki havalimanında gümrükten geçerken sorun yaşamanıza neden olabileceğinden pasaport bilgilerinizi güncel tutmanız önemlidir.

6. Ödeme bilgileri

Kredi kartıyla ödeme gibi tercih ettiğiniz ödeme şeklini ve ilgili bilgileri de profilinizde saklayabilirsiniz. Web sitesinden bilet veya diğer ilgili ürünleri satın alırken önceden girdiğiniz bu bilgileri kullanabileceksiniz.

Ödeme bilgilerinizin güvenli bir şekilde saklanmasına önem veriyoruz. Tüm ödeme bilgileri, güvenli ve birbirinden tamamen ayrı ortamlarda saklanmaktadır. Ödeme bilgilerinizin yanlış amaçlarla kullanıldığını düşünüyorsanız mutlaka müşteri hizmetleriyle iletişime geçmelisiniz. Her durumda, birkaç basit adımla ödeme bilgilerinizi profilinizden silebilirsiniz. Ödeme bilgileri kalıcı olarak silinir ve silme işlemi geri alınamaz. Yeniden çevrimiçi ödeme yapmak isterseniz ödeme bilgilerinizi tekrar girmeniz istenir.

Hesabınızın başkası tarafından açıldığını fark edersek hesabınızı anında bloke edip belirttiğiniz e-posta adresinden sizinle iletişime geçeriz.

Şu anda sadece 1 ödeme şeklinin saklanmasına izin vermekteyiz. Gelecekte ise birden fazla ödeme şeklini saklamayı kolaylaştıracağız.

7. Seyahat tercihleri

Air France veya KLM hesabınızda seyahat tercihlerinizi belirtebilirsiniz. Bu tercihler şunları içerir:

 • genellikle kalkış yaptığınız havalimanı
 • tercih ettiğiniz varış noktası
 • koltuk tercihleriniz
 • yemek tercihleriniz

Seyahat tercihlerinin temel amacı rezervasyon sürecini kolaylaştırmaktır. Ticari bültenlerimize abone olduğunuzda size uygun teklifleri optimize etmek amacıyla seyahat tercihleriniz kullanılabilir.

8. E-posta abonelikleri

Air France ve KLM e-posta aboneliklerinizi profilinizden yönetebilirsiniz. Kaydolduktan sonra tüm bültenlere abone olabilirsiniz.

İstenmeyen e-postalar almak istemiyorsanız Profilim sayfasından aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Ayrıca Air France veya KLM’den aldığınız herhangi bir e-postanın altındaki bağlantıya tıklayarak da abonelikten çıkabilirsiniz.

Bir bültene abone olduğunuzda, hesap oluşturmak için kullandığınız ülkenin web sitesinden bülten alırsınız. Kaydolduğunuz ülke dışında bir ülkeden bülten almanız henüz mümkün değildir.

Gelecekte daha fazla e-posta aboneliği seçeneği eklenecek ve diğer ülkelerden bülten ile ticari teklif almanız mümkün hale gelecektir.

9. Seyahat arkadaşları

Profilim sayfasında sık sık birlikte seyahat ettiğiniz arkadaşlarınızın bilgilerini ve tercihlerini saklayabilirsiniz. Böylece online rezervasyon yaparken aile üyelerinizi, iş arkadaşlarınızı veya arkadaşlarınızı kolayca ekleyebilirsiniz. Tüm yolcuların kişisel bilgilerinin pasaportlarında belirtilen bilgilerle tamamen aynı olması gerektiğini unutmayın. Hesap sahibi olarak başka yolcular adına rezervasyon yaparken birlikte seyahat edeceğiniz arkadaşlarınızın kişisel bilgilerini de doğru şekilde bildirdiğinizden emin olmalısınız.

Seyahat arkadaşlarınızın e-posta adreslerini de kaydedebilirsiniz. Bu e-posta adresleri, rezervasyon anında formların önceden doldurulması dışında hiçbir amaçla kullanılmaz. Bu e-posta adresleri ticari teklifler ve/veya başka e-postalar göndermek amacıyla kullanılmaz.

10. Hesap silme

Profilim sayfasının en altındaki bağlantıya tıklayarak hesabınızı silebilirsiniz. Hesabınız silindiğinde, veritabanlarımızdaki tüm kişisel bilgileriniz kaldırılır. Hesabınız kalıcı olarak silinir ve bu işlem geri alınamaz. İstediğiniz zaman yeniden kaydolabilirsiniz.

Mevcut ve geçmiş rezervasyonlarınızın yanı sıra Air France veya KLM ile internet üzerinden yapmış olabileceğiniz finansal işlemler sistemimizden kaldırılmaz.

11. Gizlilik

Air France ve KLM gizliliğinize son derece saygı duyar. Air France veya KLM hesaplarınızdaki bilgileri, sadece yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda kullanırız. Bilgileriniz, rızanız olmadan hiçbir üçüncü taraf ile paylaşılmaz. airfrance.com veya KLM.com sitelerindeki kişisel bilgilerinizin kullanılması ve korunması hakkında daha fazla bilgi almak için Air France Güvenlik Politikası ve Veri Gizliliği Kurallarını veya KLM Gizlilik Politikasını okuyun.

12. Genel hükümler

 • Air France ve KLM, Air France veya KLM hesaplarının işlevlerini ve/veya prosedürlerini iptal etme veya değiştirme ya da bu Hüküm ve Koşulları değiştirme haklarını saklı tutar.
 • Hesap sahipleri, ülkelere özel değişiklikler nedeniyle Air France ve KLM’ye karşı hasar tazminatı talebinde bulunamaz. Bu Hüküm ve Koşullarda yapılacak değişiklikler ve düzeltmeler, Air France veya KLM hesaplarından bildirilecektir. Air France veya KLM hesabınızı kullanmaya devam ederseniz hem bu Hüküm ve Koşulları, hem de onaylanan tüm değişiklikleri kabul etmiş sayılırsınız. Değişiklikleri kabul etmiyorsanız 10. maddeye uyarınca hesabınızı iptal edebilirsiniz.
 • Air France ve KLM, Air France veya KLM hesabınızın kullanımından veya yanlış kaydettiğiniz verilerden kaynaklanan veya bunlarla ilgili herhangi bir hasar, gecikme veya kayıp konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez. Bu tür hasar veya kayıpların Air France ya da KLM’nin ihmalinden kaynaklandığı, Air France ve KLM’nin hasar veya kayba kasten sebep olduğu veya hasarın meydana geleceği bilindiği halde düşünmeden hareket ettiği durumlar buna dahil değildir. Tüm talepler doğrudan Air France veya KLM’ye iletilmelidir.